درباره شرکت آرین دیزل پایا

عکس شرکت آرین دیزل

شرکت آرین دیزل

شرکت آرین دیزل پایا به عنوان نماینده رسمی خودروهای سبک تجاری (Light Truck) شرکت جک موتورز در ایران می باشد که با بهره وری از تجارب ارزنده مدیران و مهندسان خویش در عرصه خودروسازی، نسبت به انتخاب و عرضه محصولات کیفی، قابل اطمینان و رقابتی اقدام نموده است. با توجه به خط مشی این شرکت و در راستای کسب حداکثری رضایت مشتریان، شرکت آرین دیزل نسبت به ارائه مدل های مناسب، سخت کار و سازگار با اقلیم ایران با قیمت های رقابتی و شرایط فروش متنوع و نیز خدمات پس از فروش بطور گسترده در سطح کشور اقدام نموده است.

تاریخچه شرکت آرین دیزل

پس از تأسیس در سال 1391، آرین دیزل با تعریف استانداردهای جدید در کیفیت، رضایت و ارزش مشتری، تبدیل به نیرویی محرک در بخش خودروهای تجاری شد. یک سال پس از تأسیس شرکت، آرین دیزل شراکت خود با JAC Motors را شروع و در سال 1393 واردات خودروهای تجاری سبک با برند JAC را آغاز کرد. سبد اولیه محصولات آرین دیزل دربرگیرنده محصولاتی از سری N شرکت JAC شامل کامیونت‌های 6/5 تن، 6 تن، 5/7 تن و 2/8 تن بود.

با توسعه شرکت، بلندپروازی‌های آرین دیزل ادامه پیدا کرد و تصمیم بر آن شد که آرین دیزل صرفاً واردکننده این محصولات تجاری نباشد، بلکه نیاز است تا در راستای تولید محصولات نیز قدم بردارد. این تفکر منجر به خرید سایت تولیدی شهرستان خمین شد. علیرغم چالش‌های موجود در بخش تولید، آرین دیزل سه محصول تجاری سبک JAC – کامیونت‌های N60 ،N85 و N90 – و همچنین ون Sunray را به بازار معرفی کرد.

سه سال بعد و در پی آغاز همکاری راهبردی با شرکت SHACMAN، آرین دیزل تحت برند SHACMOTO وارد حوزه خودروهای تجاری سنگین شد. این همکاری موجب شد تا آرین دیزل محصولاتی از قبیل کشنده تک محور X5000، کامیون باری جفت محور و تک محور و همچنین کامیون کمپرسی جفت محور و تک محور را به سبد محصولات خود اضافه کند و حضور خود در بازار خودروهای تجاری را استحکام بخشد.

امروزه آرین دیزل به یک سازمان چندوجهی در صنعت خودروهای تجاری تبدیل شده است و دارای شبکه فروش و خدمات پس از فروش با 28 نماینده در سرتاسر کشور است. از دستاوردهای اخیر آرین دیزل نیز می‌توان به تبدیل شدن به دومین تولیدکننده خودروهای تجاری سبک در سال 1401 اشاره کرد. مطمئناً بدون کمک 400 متخصصی که در حال حاضر در آرین دیزل مشغول به خدمت هستند، دستیابی به چنین اهدافی میسر نبود.

با نگاه به آینده، آرین دیزل تمرکز خود را بر روی توسعه سبد محصولات قرار داده است و تصمیم به معرفی یک کشنده اقتصادی و همچنین یک کشنده مدرن و زیبا در آینده‌ای نزدیک گرفته است. این شرکت مشتاقانه در انتظار پروژه‌های آتی خود است و متعهد است که تعالی را در کلیه جنبه‌های عملیات خود سرلوحه امور قرار دهد.

مجتمع صنعتی آرين پارس موتور

گروه آرین سرمایه در سال 1396 اقدام به خرید کارخانه ای واقع در شهرستان خمین استان مرکزی نمود. برنامه اولیه برای تولید در کارخانه مذکور، مونتاژ خودروهای سواری میتسوبیشی ژاپن و خودروهای تجاری جک بود. با شدت گرفتن تحریمها، مونتاژ خودروی سواری از دستور کار خارج و تمرکز گروه بر مونتاژ خودروهای تجاری جک اعم از انواع کامیونت، ون و مینی‏بوس در کارخانه فوق‏الاشاره که به مجتمع صنعتی آرین پارس موتور تغییر نام پیدا کرده است، قرار گرفت.مجتمع صنعتی آرین پارس موتور در زمینی به مساحت 295 هکتار در شهرستان خمین و در کیلومتر 5 جاده گلپایگان بنا شده است. این مجتمع صنعتی دارای یک سالن چند منظوره با مساحت 12500 مترمربع جهت مونتاژ خودروهای تجاری مجهز به خطوط مونتاژ و تست و یک سالن مونتاژ خودروهای سواری به مساحت 9800 مترمربع است. از دیگر مستحدثات این مجتمع می‏توان به سوله پشتیبانی به مساحت 350 مترمربع اشاره نمود.


عکس کارخانه آرین پارس موتور
عکس شرکت جک موتورز

شرکت JAC MOTORS

شرکت JAC MOTORS در سال 1964 میلادی در کشور چین تاسیس شده است. در حال حاضر تعداد 18000 نفر بطور مستقیم جهت تولید محصولات مختلف این شرکت در عرصه خودروسازی مشغول بکار می باشند. ظرفیت تولید سالیانه این شرکت 700 هزار دستگاه خودرو (شامل سواری، ون، اتوبوس، خودروهای تجاری سنگین و نیمه سنگین) و نیز 500 هزار دستگاه موتور انواع خودرو می باشد. بخش تحقیق و توسعه شرکت در سطح ملی چین مطرح است.

این شرکت در سال 2005 اولین واحد طراحی خارج از چین را در شهر تورین ایتالیا و دومین واحد را در سال 2006 در توکیو ژاپن راه اندازی کرده است.جک موتورز به دلیل رشد و توسعه زیر ساخت ها و فروش در 21 سال گذشته لقب “پدیده” را در کشور چین گرفته است و در کشور چین در زمره 10 برند معتبر و شناخته شده در عرصه خودروسازی محسوب می گردد و طبق آمار صادرات کشور چین، این شرکت به عنوان سومین شرکت برتر صادر کننده خودرو می باشد و در صادرات خودروهای تجاری نیمه سنگین به عنوان اولین صادر کننده در این کشور شناخته می شود. ساختار فعالیت این شرکت بر پنج اصل خلاقیت تکنولوژی، بهره وری مدیریت، ارتقاء سیستم، آموزش پیوسته نیروها و بازاریابی نوین استوار می باشد که این ساختار پویا، شعار شرکت جک موتورز یعنی “محصول بهتر، زندگی بهتر” را عینیت بخشیده است. با این اهداف، شرکت جک موتورز سرمایه گذاری گسترده ایی در بخش تحقیقات و توسعه خویش انجام داده است تا نفوذ خود در بازارهای تجاری دنیا را به حداکثر برساند و این استراتژی منجر به ارائه محصولات کیفی و برتر در عرصه خودروسازی شده است.